VELUX - Nový Štandard Plus so zasklením 64
vyhľadávanie
Dnes je 19.1.

Hliníková pergola LUKA s látkovou sťahovacou strechou

Zverejnené: 2. 7. 2019

Keď som pred nejakým časom robila rozhovor so svojim známym – architektom, o tieniacej technike, niekoľkokrát počas poobedia zaznelo slovo Isotra. Ako som sa spätne dozvedela, jedná sa o názov firmy, ktorá sa špecializuje na vonkajšie aj vnútorné žalúzie a rolety, markízy a screenové rolety, plisse…, skrátka všetko, čo si pod slovným spojením tieniaca technika vieme predstaviť. Priznám sa, že ten deň som o Isotre počula po prvýkrát, ale ako to už býva, ak sa dozviete niečo nové, zrazu ako by ste to videli všade. Tu v novinách, tam na bilboarde... a keď okolo mňa prešla dodávka s bielymi písmenami ISOTRA a ja som tak túto spoločnosť zaznamenala počas týždňa už po tretíkrát, rozhodla som sa, že si o nej zistím viac informácií.

O niekoľko dní neskôr sa mi kamarátka, ktorá vlastní kaviareň, medzi rečou zmienila o svojom pláne vybudovať pred podnikom vonkajšie posedenie. Dodala, že k zatieneniu nechce využívať klasické slnečníky, ktoré je potrebné na noc alebo vo veternom počasí schovávať a ja som si spomenula práve na pergoly od Isotry. Moju pozornosť upútali takmer okamžite a síce vďaka možnosti farebného prevedenia či už PVC látky, tak hliníkovej konštrukcie. Nejedná sa teda len o praktické riešenie, ako sa ochrániť pred slnečnými lúčmi a dokonca aj dažďom, ale aj o dizajnovú záležitosť, ktorá poteší ako milovníkov jednoduchej elegancie, tak vyznávačov moderného, nápaditejšieho štýlu.

Farbu konštrukcie je možné vyberať buď z piatich základných farieb, medzi ktoré patrí ustricová, biela, strieborná, matná bronzová či pieskovaná čierna, alebo zo vzorkovníku farieb RAL, ktorého rozšírená ponuka uspokojí aj náročnejších klientov. Zvoliť si môžete aj typ tkaniny. Prvý, ktorý je označený ako 502 SATIN, je vďaka špeciálnej povrchovej úprave rezistentný voči nečistotám a tým pádom sa ľahko udržiava. Látka je navyše pevná a vyniká mechanickou odolnosťou. Druhý typ s názvom 716 Polyplan Pergola Opaque sa hodí pre pergoly väčších rozmerov, pretože sa vyznačuje výbornou zvárateľnosťou, látka je nehorľavá a čo ma zaujalo asi najviac – jej vlastnosti zabraňujú tvorbe plesní. Odolnosť voči UV žiareniu, vysokej teplote a vode je u oboch typov samozrejmosťou.

Pergoly LUKA je možné vyberať z dvoch štandardných rozmerov, v prípade potreby je možnosť zatieniť väčšiu plochu spražením dvoch pergolí k sebe. Môžeme ich ukotviť do podlahy či do steny, oceňované sú tiež pre skutočne tiché a ľahké motorické ovládanie.

Ak teda hľadáte, rovnako ako moja kamarátka, efektívne riešenie, ako zatieniť terasu, bazén, predzáhradku či iné vonkajšie posedenie, verím, že vám tento článok poskytol aspoň niekoľko základných užitočných informácií. Viac sa dozviete na internetových stránkach www.isotra.sk/pergola-luka.

Súvisiace články:

Aké sú možnosti pri výbere okenného tienenia?
Screen - hravosť aj tieň
Pergola - moderná je samonosná a bioklimatická
Zatienenie zimnej záhrady a pergoly

Kontakty:
ISOTRA a.s.
Bílovecká 2411/1 746 01 Opava
Tel.: +420 553 685 111
E-mail: isotra@isotra.cz
www.isotra.sk

Autor: Kristýna Brožová
Foto: Archív firmy ISOTRA
reklama

Nové

Strešné dvere a okná pre rodinné a bytové domy

Strešné dvere a okná pre rodinné a bytové domy

Zverejnené 14.1. Terasa na streche, strešné záhony, mestské včelárenie, relaxačné zóny medzi strechami. Slobodné využitie voľného priestoru medzi strechami má v dnešnej dobe mnoho zaujímavých podôb. ísť na článok

Modulárna výstavba administratívnych budov

Modulárna výstavba administratívnych budov

Zverejnené 19.1. Modulárne systémy už zďaleka nie sú určené len pre oblasť úžitkových stavieb, ale stali sa plnohodnotnou súčasťou staviteľstva a architektúry. Svoje o tom vie aj firma KOMA, ktorá už viac než dvadsaťosem rokov patrí k ich popredným českým výrobcom a… ísť na článok

Revitalizácia bratislavskej pamiatky: z bývalej pradiarne vznikli luxusné administratívne priestory

Revitalizácia bratislavskej pamiatky: z bývalej pradiarne vznikli luxusné administratívne priestory

Zverejnené 18.1. Slovenský projekt Pradiareň 1900 bol skolaudovaný. Dva objekty situované vo viac ako sto dvadsať rokov starom areáli - bývalá pradiareň a silocentrála - boli v posledných rokoch šikovne zrekonštruované. Národná kultúrna pamiatka sa v súčasnosti… ísť na článok

reklama