vyhľadávanie
Dnes je 14.11.

Hliníková pergola LUKA s látkovou sťahovacou strechou

Zverejnené: 2. 7. 2019

Keď som pred nejakým časom robila rozhovor so svojim známym – architektom, o tieniacej technike, niekoľkokrát počas poobedia zaznelo slovo Isotra. Ako som sa spätne dozvedela, jedná sa o názov firmy, ktorá sa špecializuje na vonkajšie aj vnútorné žalúzie a rolety, markízy a screenové rolety, plisse…, skrátka všetko, čo si pod slovným spojením tieniaca technika vieme predstaviť. Priznám sa, že ten deň som o Isotre počula po prvýkrát, ale ako to už býva, ak sa dozviete niečo nové, zrazu ako by ste to videli všade. Tu v novinách, tam na bilboarde... a keď okolo mňa prešla dodávka s bielymi písmenami ISOTRA a ja som tak túto spoločnosť zaznamenala počas týždňa už po tretíkrát, rozhodla som sa, že si o nej zistím viac informácií.

O niekoľko dní neskôr sa mi kamarátka, ktorá vlastní kaviareň, medzi rečou zmienila o svojom pláne vybudovať pred podnikom vonkajšie posedenie. Dodala, že k zatieneniu nechce využívať klasické slnečníky, ktoré je potrebné na noc alebo vo veternom počasí schovávať a ja som si spomenula práve na pergoly od Isotry. Moju pozornosť upútali takmer okamžite a síce vďaka možnosti farebného prevedenia či už PVC látky, tak hliníkovej konštrukcie. Nejedná sa teda len o praktické riešenie, ako sa ochrániť pred slnečnými lúčmi a dokonca aj dažďom, ale aj o dizajnovú záležitosť, ktorá poteší ako milovníkov jednoduchej elegancie, tak vyznávačov moderného, nápaditejšieho štýlu.

Farbu konštrukcie je možné vyberať buď z piatich základných farieb, medzi ktoré patrí ustricová, biela, strieborná, matná bronzová či pieskovaná čierna, alebo zo vzorkovníku farieb RAL, ktorého rozšírená ponuka uspokojí aj náročnejších klientov. Zvoliť si môžete aj typ tkaniny. Prvý, ktorý je označený ako 502 SATIN, je vďaka špeciálnej povrchovej úprave rezistentný voči nečistotám a tým pádom sa ľahko udržiava. Látka je navyše pevná a vyniká mechanickou odolnosťou. Druhý typ s názvom 716 Polyplan Pergola Opaque sa hodí pre pergoly väčších rozmerov, pretože sa vyznačuje výbornou zvárateľnosťou, látka je nehorľavá a čo ma zaujalo asi najviac – jej vlastnosti zabraňujú tvorbe plesní. Odolnosť voči UV žiareniu, vysokej teplote a vode je u oboch typov samozrejmosťou.

Pergoly LUKA je možné vyberať z dvoch štandardných rozmerov, v prípade potreby je možnosť zatieniť väčšiu plochu spražením dvoch pergolí k sebe. Môžeme ich ukotviť do podlahy či do steny, oceňované sú tiež pre skutočne tiché a ľahké motorické ovládanie.

Ak teda hľadáte, rovnako ako moja kamarátka, efektívne riešenie, ako zatieniť terasu, bazén, predzáhradku či iné vonkajšie posedenie, verím, že vám tento článok poskytol aspoň niekoľko základných užitočných informácií. Viac sa dozviete na internetových stránkach www.isotra.sk/pergola-luka.

Súvisiace články:

Aké sú možnosti pri výbere okenného tienenia?
Screen - hravosť aj tieň
Pergola - moderná je samonosná a bioklimatická
Zatienenie zimnej záhrady a pergoly

Kontakty:
ISOTRA a.s.
Bílovecká 2411/1 746 01 Opava
Tel.: +420 553 685 111
E-mail: isotra@isotra.cz
www.isotra.sk

Autor: Kristýna Brožová
Foto: Archív firmy ISOTRA
reklama

Nové

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Zverejnené 11.11. Denné svetlo hrá v živote človeka zásadnú úlohu. V modernej dobe až 90% času trávime v budovách, preto je zásadné myslieť na dostatok denného svetla v interiéroch. Denné svetlo má významné účinky na náš metabolizmus a psychické zdravie. Príliš málo… ísť na článok

Letné prehrievanie domov – oficiálne neexistuje, ale...

Letné prehrievanie domov – oficiálne neexistuje, ale...

Zverejnené 7.11. Rok 2019, aj keď netrhal teplotné rekordy, zaznamenal dosť prípadov, kedy teplota v obytných miestnostiach rodinných domov vystúpila až príliš vysoko. Je zrejmé, že stále častejšie sťažnosti na letné prehrievanie domov nemožno odbiť len tepelnou… ísť na článok

Treláže z materiálu WoodPlastic® zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave

Treláže z materiálu WoodPlastic® zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave

Zverejnené 13.11. Na 6 000 unikátnych bezúdržbových lamiel z kompozitu dreva a polyméru od českej spoločnosti WPC - WoodPlastic dominuje atraktívnemu vzhľadu nového luxusného domu v Bratislave. Objekt získal prestížnu Cenu slovenskej komory architektov CE ZA AR 2019… ísť na článok

reklama