Zadovážte si vonkajšiu roletu
a dajte zbohom horúčave
vyhľadávanie
Dnes je 24.7.

Hliníková pergola LUKA s látkovou sťahovacou strechou

Zverejnené: 2. 7. 2019

Keď som pred nejakým časom robila rozhovor so svojim známym – architektom, o tieniacej technike, niekoľkokrát počas poobedia zaznelo slovo Isotra. Ako som sa spätne dozvedela, jedná sa o názov firmy, ktorá sa špecializuje na vonkajšie aj vnútorné žalúzie a rolety, markízy a screenové rolety, plisse…, skrátka všetko, čo si pod slovným spojením tieniaca technika vieme predstaviť. Priznám sa, že ten deň som o Isotre počula po prvýkrát, ale ako to už býva, ak sa dozviete niečo nové, zrazu ako by ste to videli všade. Tu v novinách, tam na bilboarde... a keď okolo mňa prešla dodávka s bielymi písmenami ISOTRA a ja som tak túto spoločnosť zaznamenala počas týždňa už po tretíkrát, rozhodla som sa, že si o nej zistím viac informácií.

O niekoľko dní neskôr sa mi kamarátka, ktorá vlastní kaviareň, medzi rečou zmienila o svojom pláne vybudovať pred podnikom vonkajšie posedenie. Dodala, že k zatieneniu nechce využívať klasické slnečníky, ktoré je potrebné na noc alebo vo veternom počasí schovávať a ja som si spomenula práve na pergoly od Isotry. Moju pozornosť upútali takmer okamžite a síce vďaka možnosti farebného prevedenia či už PVC látky, tak hliníkovej konštrukcie. Nejedná sa teda len o praktické riešenie, ako sa ochrániť pred slnečnými lúčmi a dokonca aj dažďom, ale aj o dizajnovú záležitosť, ktorá poteší ako milovníkov jednoduchej elegancie, tak vyznávačov moderného, nápaditejšieho štýlu.

Farbu konštrukcie je možné vyberať buď z piatich základných farieb, medzi ktoré patrí ustricová, biela, strieborná, matná bronzová či pieskovaná čierna, alebo zo vzorkovníku farieb RAL, ktorého rozšírená ponuka uspokojí aj náročnejších klientov. Zvoliť si môžete aj typ tkaniny. Prvý, ktorý je označený ako 502 SATIN, je vďaka špeciálnej povrchovej úprave rezistentný voči nečistotám a tým pádom sa ľahko udržiava. Látka je navyše pevná a vyniká mechanickou odolnosťou. Druhý typ s názvom 716 Polyplan Pergola Opaque sa hodí pre pergoly väčších rozmerov, pretože sa vyznačuje výbornou zvárateľnosťou, látka je nehorľavá a čo ma zaujalo asi najviac – jej vlastnosti zabraňujú tvorbe plesní. Odolnosť voči UV žiareniu, vysokej teplote a vode je u oboch typov samozrejmosťou.

Pergoly LUKA je možné vyberať z dvoch štandardných rozmerov, v prípade potreby je možnosť zatieniť väčšiu plochu spražením dvoch pergolí k sebe. Môžeme ich ukotviť do podlahy či do steny, oceňované sú tiež pre skutočne tiché a ľahké motorické ovládanie.

Ak teda hľadáte, rovnako ako moja kamarátka, efektívne riešenie, ako zatieniť terasu, bazén, predzáhradku či iné vonkajšie posedenie, verím, že vám tento článok poskytol aspoň niekoľko základných užitočných informácií. Viac sa dozviete na internetových stránkach www.isotra.sk/pergola-luka.

Súvisiace články:

Aké sú možnosti pri výbere okenného tienenia?
Screen - hravosť aj tieň
Pergola - moderná je samonosná a bioklimatická
Zatienenie zimnej záhrady a pergoly

Kontakty:
ISOTRA a.s.
Bílovecká 2411/1 746 01 Opava
Tel.: +420 553 685 111
E-mail: isotra@isotra.cz
www.isotra.sk

Autor: Kristýna Brožová
Foto: Archív firmy ISOTRA
reklama

Nové

Nízkoenergetický dom postavíte z tehál bez potreby dodatočného zateplenia

Nízkoenergetický dom postavíte z tehál bez potreby dodatočného zateplenia

Zverejnené 22.7. Pol storočia uplynulo od doby, kedy sa v dôsledku svetovej krízy začala riešiť energetická náročnosť budov. Jedným z riešení bolo dodatočné zateplenie domov. Súbežne s tým sa však výrobcovia stavebných materiálov venovali zdokonaľovaniu tepelno… ísť na článok

Potiahnutie povrchových plôch v exteriéroch fóliami skai – Design Meets Function

Potiahnutie povrchových plôch v exteriéroch fóliami skai – Design Meets Function

Zverejnené 19.7. V obci Weissbach, oblasti Hohenlohe neďaleko Stuttgartu, sa nachádza výrobný podnik spoločnosti Continental (kedysi Konrad Hornschuch AG), ktorá produkuje výrobky špičkovej kvality na poťahovanie okenných profilov, vchodových dverí, garážových brán… ísť na článok

V Čechách odštartovala stavba prvého vzorového domu e4

V Čechách odštartovala stavba prvého vzorového domu e4

Zverejnené 24.7. Projekt prvého vzorového domu e4 autora Ing. arch. Bohumila Brůži vyhral v architektonickej súťaži firmy Wienerberger, ktorej hlavným zadaním je výstavba domov s takmer nulovou spotrebou energie. Prvý realizovaný dom podľa princípov e4 má… ísť na článok

reklama
trackimg