Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Hotel v Tatrách privítal svojich hostí na novej luxusnej terase z českých dosiek Terafest®

Aktualizováno: 30. 6. 2023

Hostia Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici môžu využívať novú terasu z kompozitného dreva od českého výrobcu WPC – Woodplastic. Investora pri výbere dodávateľa zaujala predovšetkým veľká odolnosť dosiek Terafest®, ich atraktívny design a bezpečný povrch.

Tatranská Lomnica patrí už dlhšie ako jedno storočie k hlavným strediskám zimných športov vo Vysokých Tatrách. O veľkej obľube, ktorej sa oblasť teší, svedčia aj honosné hotely, medzi ktorými sa už od roku 1905 vyníma terajší Grandhotel Praha, postavený v secesnom duchu.

Majitelia objektu, celoročne vyhľadávaného klientelou, požadujú tú najvyššiu úroveň služieb a pohodlia, a preto sa rozhodli ponúknuť svojim zákazníkom možnosť relaxovať na novej luxusnej terase. Otázkou bolo, akým materiálom rozsiahlu plochu osadiť – mal ladiť ako s dôstojným priečelím hotela, tak s okolitou prírodou.

Vzhľadom na rozmanitú klímu panujúcu vo Vysokých Tatrách, ale aj s ohľadom na prítomnosť víriviek na terase mala nová terasa umožňovať bezpečný pohyb. Samozrejmosťou bola požiadavka na to, aby bol povrch dostatočne odolný a príjemný na dotyk a aby sa ľahko udržoval.

Voľba nakoniec padla na osvedčené dosky Terafest® z kompozitu drevnej múčky a vysokohustotného polyetylénu od popredného európskeho výrobcu a dodávateľa, českej spoločnosti WPC – Woodplastic. Profesionálnu montáž terasy zaistila firma Forsta.

Použili pritom dosky Forest Plus s výrazným prírodným vzorom a nadčasovým designom. Nepravidelné žíhanie umocňuje vizuálny dojem skutočného dreva bez toho, aby však dosky Terafest® trpeli neduhmi, ktoré sú pre drevo typické – hnilobou, tvorbou triesok alebo nutnosti pravidelnej a náročnej údržby.

Zvolený farebný odtieň Teak len podčiarkuje decentný vzhľad celej terasy a necháva vyniknúť žltej fasáde hotela a okolitej zeleni. Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici bude aj naďalej vďaka novej terase miestom, ktoré vyhľadávajú ako vyznávači aktívnej dovolenky, tak aj odpočinku a luxusu.

Súvisiace články:

Treláže z materiálu Woodplastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
Woodplastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama