Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 21.4.

Kompozitné dosky Terafest sa stále častejšie uplatňujú aj ako dekorácie

Zverejnené: 22. 5. 2021

Bezúdržbové lamely z materiálu WoodPlastic® novo dominujú aj časti vstupných priestorov bratislavského veľkoobchodu CUREL. Atraktívne trelážové podlubie je vytvorené z kompozitných dosiek od českého výrobcu, spoločnosti WPC – WoodPlastic.

Investor si pre svoj projekt vybral bezúdržbové dosky z kompozitu dreva a polyethylénu HDPE v odtieni Cedar. Realizácie zákazky sa precízne zhostil bratislavský partner výrobcu, firma Unia Bau. Každá z lamiel v dĺžke 2 700 mm je uchytená na konštrukcii, ktorej jednotlivé nosiče majú rozmer 50 x 50 mm. Zámerom zvoleného riešenia bolo vytvoriť efekt trelážneho podlubia, ktorého prednosťou bude popri príjemnom dizajne aj minimálna potreba údržby a dlhá životnosť materiálu.

Jednou z inšpirácii pre originálne využitie kompozitných dosiek ako dekoratívneho prvku bola v prípade bratislavského veľkoobchodu aj nedávna realizácia objektu NIDO. Tá získala Cenu slovenskej komory architektov CE ZA AR 2019 v kategórii bytových domov. Práve treláže z kompozitných dosiek od WPC – WoodPlastic použité v projekte NIDO sa stali inšpiráciou pre celý rad podobných projektov, nielen na Slovensku.

Dosky od spoločnosti WPC – WoodPlastic sa najčastejšie využívajú k budovaniu terás, plotov či obkladov stien. Architekti ich vďaka ich vlastnostiam hojne využívajú nielen ako čisto funkčný stavebný prvok, ale aj vzhľadom k ich dekoratívnemu potenciálu. Popri terasách, balkónoch či strechách sa s nimi môžeme častejšie stretnúť aj v prípade ďalších priestorov rodinných domov, komerčných objektov alebo na verejných miestach veľkých miest.

O firme

Česká spoločnosť WPC – WoodPlastic patrí k popredným európskym výrobcom WPC dosiek z kompozitu čistej drevenej múčky a zdravotne nezávadného polyméru HDPE. Za dobu svojej existencie firma realizovala zákazky presahujúce plochu 500 000 m². Svoje výrobky v súčasnosti predáva prostredníctvom mnohých vlastných terasových centier, ale aj partnerských predajní, či už na Slovensku, v Českej republike, tak aj v ďalších viac než 30 krajinách sveta.

Súvisiace články:

WPC-WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade Terafest
Terasy WoodPlastic ponúkajú svetovú kvalitu

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Zverejnené 20.4. Chcete lepšie bývať? Chystáte sa stavať, rekonštruovať alebo modernizovať svoj domov? Hľadáte informácie o dotačných programoch, nových stavebných materiáloch a technológiách? Zaujímajú vás udržateľné a energeticky úsporné riešenia? Potom navštívte… ísť na článok

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Zverejnené 17.4. Odkryte s nami tajomstvo troch starovekých megastavieb, ktoré dodnes fascinujú celý svet. Akou technológiou bol postavený Stonehenge, aký účel mali pyramídy a ako je to so svahovými zosuvmi na Machu Picchu? ísť na článok

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Zverejnené 15.4. Výrobcovia mált sa ich výber snažia stavebníkom čo najviac zjednodušiť, napriek tomu občas narazíte na otázky, z ktorých plynie, že ľudia nad voľbou tej správnej malty váhajú. Pozrime sa preto, aké malty ponúka pre svoj stavebný systémy z pórobetónu… ísť na článok

reklama