Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 23.10.

Kompozitné dosky Terafest sa stále častejšie uplatňujú aj ako dekorácie

Zverejnené: 22. 5. 2021

Bezúdržbové lamely z materiálu WoodPlastic® novo dominujú aj časti vstupných priestorov bratislavského veľkoobchodu CUREL. Atraktívne trelážové podlubie je vytvorené z kompozitných dosiek od českého výrobcu, spoločnosti WPC – WoodPlastic.

Investor si pre svoj projekt vybral bezúdržbové dosky z kompozitu dreva a polyethylénu HDPE v odtieni Cedar. Realizácie zákazky sa precízne zhostil bratislavský partner výrobcu, firma Unia Bau. Každá z lamiel v dĺžke 2 700 mm je uchytená na konštrukcii, ktorej jednotlivé nosiče majú rozmer 50 x 50 mm. Zámerom zvoleného riešenia bolo vytvoriť efekt trelážneho podlubia, ktorého prednosťou bude popri príjemnom dizajne aj minimálna potreba údržby a dlhá životnosť materiálu.

Jednou z inšpirácii pre originálne využitie kompozitných dosiek ako dekoratívneho prvku bola v prípade bratislavského veľkoobchodu aj nedávna realizácia objektu NIDO. Tá získala Cenu slovenskej komory architektov CE ZA AR 2019 v kategórii bytových domov. Práve treláže z kompozitných dosiek od WPC – WoodPlastic použité v projekte NIDO sa stali inšpiráciou pre celý rad podobných projektov, nielen na Slovensku.

Dosky od spoločnosti WPC – WoodPlastic sa najčastejšie využívajú k budovaniu terás, plotov či obkladov stien. Architekti ich vďaka ich vlastnostiam hojne využívajú nielen ako čisto funkčný stavebný prvok, ale aj vzhľadom k ich dekoratívnemu potenciálu. Popri terasách, balkónoch či strechách sa s nimi môžeme častejšie stretnúť aj v prípade ďalších priestorov rodinných domov, komerčných objektov alebo na verejných miestach veľkých miest.

O firme

Česká spoločnosť WPC – WoodPlastic patrí k popredným európskym výrobcom WPC dosiek z kompozitu čistej drevenej múčky a zdravotne nezávadného polyméru HDPE. Za dobu svojej existencie firma realizovala zákazky presahujúce plochu 500 000 m². Svoje výrobky v súčasnosti predáva prostredníctvom mnohých vlastných terasových centier, ale aj partnerských predajní, či už na Slovensku, v Českej republike, tak aj v ďalších viac než 30 krajinách sveta.

Súvisiace články:

WPC-WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade Terafest
Terasy WoodPlastic ponúkajú svetovú kvalitu

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Neunaviteľný pomocník pri práci – predstavujeme vám rýchlobežné fóliové brány

Neunaviteľný pomocník pri práci – predstavujeme vám rýchlobežné fóliové brány

Zverejnené 20.10. Riešite vo vašej firme problém s častým vozením výrobkov a prechádzaním cez klasické dvere, ktoré je treba neustále otvárať a za sebou zatvárať? Tak by ste mali vedieť o rýchlobežných fóliových bránach Minirol na elektrické ovládanie, ktoré vám… ísť na článok

Zo svojich nových terás vidí rodina v Lelekoviciach ďaleko do údolia

Zo svojich nových terás vidí rodina v Lelekoviciach ďaleko do údolia

Zverejnené 19.10. Dom, záhrada, bazén, terasa – v jednoduchosti je krása. Svoje o tom vedia aj majitelia parcely v Lelekoviciach pri Brne, ktorí si podľa tejto jednoduchej poučky postavili dom, navrhli záhradu a naplánovali stavbu bezúdržbových terás WoodPlastic®. ísť na článok

Nová akustická doska Knauf

Nová akustická doska Knauf

Aktualizované 18.10. Akustické dosky Knauf si za dobu svojej existencie získali značnú priazeň projektantov, o čom svedčí množstvo realizovaných projektov. Teraz prichádza Knauf s ďalšou, v poradí štvrtou akustickou doskou BLUE AKUSTIK, ktorá dopĺňa ponuku týchto… ísť na článok

reklama