Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

Kompozitné dosky Terafest sa stále častejšie uplatňujú aj ako dekorácie

Zverejnené: 22. 5. 2021

Bezúdržbové lamely z materiálu WoodPlastic® novo dominujú aj časti vstupných priestorov bratislavského veľkoobchodu CUREL. Atraktívne trelážové podlubie je vytvorené z kompozitných dosiek od českého výrobcu, spoločnosti WPC – WoodPlastic.

Investor si pre svoj projekt vybral bezúdržbové dosky z kompozitu dreva a polyethylénu HDPE v odtieni Cedar. Realizácie zákazky sa precízne zhostil bratislavský partner výrobcu, firma Unia Bau. Každá z lamiel v dĺžke 2 700 mm je uchytená na konštrukcii, ktorej jednotlivé nosiče majú rozmer 50 x 50 mm. Zámerom zvoleného riešenia bolo vytvoriť efekt trelážneho podlubia, ktorého prednosťou bude popri príjemnom dizajne aj minimálna potreba údržby a dlhá životnosť materiálu.

Jednou z inšpirácii pre originálne využitie kompozitných dosiek ako dekoratívneho prvku bola v prípade bratislavského veľkoobchodu aj nedávna realizácia objektu NIDO. Tá získala Cenu slovenskej komory architektov CE ZA AR 2019 v kategórii bytových domov. Práve treláže z kompozitných dosiek od WPC – WoodPlastic použité v projekte NIDO sa stali inšpiráciou pre celý rad podobných projektov, nielen na Slovensku.

Dosky od spoločnosti WPC – WoodPlastic sa najčastejšie využívajú k budovaniu terás, plotov či obkladov stien. Architekti ich vďaka ich vlastnostiam hojne využívajú nielen ako čisto funkčný stavebný prvok, ale aj vzhľadom k ich dekoratívnemu potenciálu. Popri terasách, balkónoch či strechách sa s nimi môžeme častejšie stretnúť aj v prípade ďalších priestorov rodinných domov, komerčných objektov alebo na verejných miestach veľkých miest.

O firme

Česká spoločnosť WPC – WoodPlastic patrí k popredným európskym výrobcom WPC dosiek z kompozitu čistej drevenej múčky a zdravotne nezávadného polyméru HDPE. Za dobu svojej existencie firma realizovala zákazky presahujúce plochu 500 000 m². Svoje výrobky v súčasnosti predáva prostredníctvom mnohých vlastných terasových centier, ale aj partnerských predajní, či už na Slovensku, v Českej republike, tak aj v ďalších viac než 30 krajinách sveta.

Súvisiace články:

WPC-WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade Terafest
Terasy WoodPlastic ponúkajú svetovú kvalitu

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama