Akcia HELUZ - Za pár eur v chládku!
vyhľadávanie
Dnes je 18.2.

Prečo váš dom potrebuje YQ?

Zverejnené: 29. 1. 2020

Rozhodnite sa pre riešenie, ktoré splní súčasné tepelnotechnické normy, ktoré nadobudli platnosť v januári 2020. Zároveň ale uvažujte o tom, či vám zaručí hodnotu vašej nehnuteľnosti aj v budúcnosti.

Ytong ponúka kompletné riešenie stavby - popri tvárniciach a prekladoch sú to diely pre výstavbu stropu, strechy, schodov a v neposlednom rade prvky pre vonkajšie a vnútorné omietky

Ak chcete postaviť dom, ktorý pretrvá po generácie, je z bezpečného materiálu a nemá žiadne zdravotné riziká, pustite sa do klasického murovania. Najrôznejšie typy drevodomov vám síce pomôžu skrátiť čas výstavby, avšak je potrebné vziať do úvahy aj to, že zhruba po 20 rokoch bude hodnota drevostavby polovičná a síce kvôli použitiu materiálov, ktoré skôr degradujú.

Murované stavby takisto vynikajú podstatne lepším tepelným komfortom. Drevo je ľahký materiál, ktorý akumuluje menej. Ľahko sa vyhreje a rovnako rýchlo aj vychladne. Murovaný dom poskytuje oveľa stabilnejšie podmienky - v zime môžete počítať s kratšou vykurovacou sezónou a v lete sa konštrukcia menej prehrieva. A hoci je drevo samo o sebe prírodný materiál, pri jeho spracovaní sa používajú ochranné chemické látky. Hodnoty týchto prchavých zlúčenín síce v stavbe časom klesajú, napriek tomu je tu koncentrácia terpentínov vyššia.

Stavte na preverené riešenie a záruku silnej medzinárodnej značky Ytong

Stavebný systém Ytong predstavuje šikovné riešenie stavby od projektu po celý životný cyklus stavby. Výrobca tomuto spojeniu kvality a know-how s nadsádzkou hovorí YQ. To predstavuje kompletné riešenie stavby - popri tvárniciach a prekladov, sú to diely pre výstavbu stropu, strechy, schodov a v neposlednom rade prvky pre vonkajšie aj vnútorné omietky. Kvalita materiálu je zaručená medzinárodným zázemím a dôslednou kontrolou. Okrem povinných testov, ktoré ukladá legislatíva, vykonáva výrobca množstvo interných previerok v nemeckých laboratóriách koncernu. Dôsledne preveruje prémiovú kvalitu surovín od vybraných dodávateľov, pravidelne kontroluje kvalitu výrobkov a overuje skutočné tepelnotechnické vlastnosti.

Masívna strecha nielenže zabraňuje únikom tepla, ale chráni podkrovie aj proti prehrievaniu
Masívna strecha nielenže zabraňuje únikom tepla, ale chráni podkrovie aj proti prehrievaniu

Normy vyplývajúce z novelizácie platnej od roku 2020 splníte aj jednovrstvovým murovaním - vďaka tepelnoizolačnému radu tvárnic Lambda YQ. V prípade projektov, ktoré vyžadujú vonkajšie zateplenie, potom výrobca ponúka minerálne dosky Multipor toho istého zloženia. Za pozornosť stojí tiež použitie masívnej strechy Komfort. Táto ťažká masívna strecha nielenže zabraňuje únikom tepla, ale chráni podkrovie aj proti prehrievaniu. A energetický preukaz berie práve do úvahy nielen množstvo energie potrebnej na vykurovanie objektu, ale aj k jeho chladeniu. Murovaná konštrukcia v kombinácii s minerálnymi izolačnými doskami a ťažkou strechou vám prinesú úspory za klimatizáciu a získate celoročnú stabilnú tepelnú pohodu v celom dome. Ďalšou výhodou tejto konštrukcie je jej nehorľavosť a ochrana proti hluku.

Murované stavby ponúkajú vyšší tepelný komfort a v porovnaní s drevodomami pomalšie degradujú
Murované stavby ponúkajú vyšší tepelný komfort a v porovnaní s drevodomami pomalšie degradujú

Dodávateľ ako partner pri výstavbe

Systém Ytong tiež ponúka široké možnosti poradenských služieb. Technickí poradcovia v regiónoch sú odborníci s dlhoročnou praxou v stavebníctve. Dokážu váš projekt posúdiť v akejkoľvek fáze - od prvotného nápadu, kedy hľadáte projektanta, cez výpočet materiálu až po vyriešenie detailov a odporúčaní kvalitnej stavebnej firmy. Ušetríte tak nielen zbytočné výdavky za materiál a čas, ale aj prevádzkové náklady vďaka správne navrhnutej tepelnotechnickej skladbe. Rozhodnúť sa pre jedného dodávateľa je nielen úsporou vášho času, ale aj zárukou kvalitného výsledku a spokojnosti pri užívaní stavby.

Tepelnoizolačný rad tvárnic Lambda YQ umožňuje splniť nové stavebné normy aj jednovrstvovým murovaním
Tepelnoizolačný rad tvárnic Lambda YQ umožňuje splniť nové stavebné normy aj jednovrstvovým murovaním

Súvisiace články:

Príklad konštrukcie s akumuláciou tepla
Systém lambda YQ priateľský svojpomocnej výstavbe
Ytong systémové riešenia vrátane zateplenia a akustiky
Pasívne domy z Ytongu - rýchlo, kvalitne, lacno a natrvalo

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Xella

Tématické odbory

reklama

Nové

Kanadský vizionár si postavil dom v zemi. Má celoročne stálu teplotu aj dostatok svetla

Kanadský vizionár si postavil dom v zemi. Má celoročne stálu teplotu aj dostatok svetla

Zverejnené 17.2. Podzemná stavba na "veternej hôrke", ktorej interiérová teplota sa celoročne drží na úrovni 15 ° C - to je dom kanadského vizionára a amatérskeho staviteľa Williama Lishmana. Inšpirovaný architektúrou iglu navrhol a postavil objekt, ktorý doslova… ísť na článok

Sklo prináša do interiéru jedinečný dizajn a viac svetla

Sklo prináša do interiéru jedinečný dizajn a viac svetla

Zverejnené 15.2. Sklo ľudstvo sprevádza tisíce rokov. Objavili ho Egypťania už 3 000 rokov pred naším letopočtom. Dnes hrá tento materiál jednu z hlavných úloh pri tvorení interiérov i exteriérov. Používa sa či už na dvere, okná, strechy či ako deliaca priečka. Je… ísť na článok

22. ročník veľtrhu Strechy Praha. Čo nás na veľtrhu zaujalo?

22. ročník veľtrhu Strechy Praha. Čo nás na veľtrhu zaujalo?

Zverejnené 14.2. Ak by som hodnotila 22. ročník veľtrhu Strechy Praha ako vystavovateľ, dostal by odo mňa desať bodov z desiatich. Zásluhu by na tom mala predovšetkým vysoká účasť návštevníkov, ktorých sa občas v uličkách nahromadilo také množstvo, že nešlo… ísť na článok

reklama