vyhľadávanie
Dnes je 11.7.

Svetlíky VELUX prvýkrát aj na solárny pohon a v dvojmetrových rozmeroch

Zverejnené: 15. 9. 2022

Spoločnosť VELUX tento rok rozšírila svoje portfólio riešení pre ploché strechy o svetlíky s plochým a zaobleným sklom, ktoré poskytujú maximum denného svetla. Tieto svetlíky novej generácie sú od tohto septembra dostupné aj vo verzii na solárny pohon a naviac v prekvapivo veľkých rozmeroch 150 x 100 cm, 150 x 150 cm a 200 x 100 cm. Dokážu zhmotniť sny všetkých architektov a investorov o dokonale presvetlenom priestore.

Jednou z najväčších výhod novej generácie svetlíkov je bezrámové zasklenie, ktoré spolu s unikátnou konštrukciou zvyšuje priepustnosť denného svetla až o 52 %*. Ich minimalistický dizajn je natoľko inovatívny, že variant s plochým sklom a ventiláciou získal ocenenie Red Dot Design Award v kategórii produktový dizajn.

Nový člen rodiny svetlíkov VELUX nepotrebuje energiu zo siete

Novo predstavená základňa svetlíkov VELUX napájaná solárnou energiou sa zaobíde bez prívodu kabeláže. Vďaka dažďovému senzoru a predom spárovanému nástennému ovládaču tento ekologický svetlík skutočne spríjemní život každej rodine. Majitelia domov si môžu bez obáv z nečakaného dažďa užívať komfortné vnútorné prostredie, pretože vetranie strechou im zaistí odvod teplého a vydýchaného vzduchu. Ovládanie svetlíkov funguje úplne spoľahlivo, aj keď nesvieti slnko, pretože batérie sa nabíjajú i za oblačného počasia. Pre ešte príjemnejší život je možné svetlík doplniť roletou na solárny pohon. Všetky tieto diaľkovo ovládané výrobky sú plne kompatibilné s VELUX App Control a VELUX ACTIVE with NETATMO.

Svetlíky VELUX novej generácie sú už od jari k dispozícii v 7 rôznych veľkostiach od 60 x 60 cm do 120 x 120 cm. Teraz VELUX rozšíril portfólio o svetlíky obrích rozmerov 150 x 100 cm, 150 x 150 cm a 200 x 100 cm pre ešte lepší výhľad na oblohu a maximum denného svetla. Svetlíky sú ideálne pre strechy so sklonom 0° až 15°. O vynikajúcu tepelnú izoláciu a nižšiu spotrebu energie sa postarajú mimoriadne nízke hodnoty súčiniteľa prestupu tepla Urc,ref300, ktoré sa pohybujú od 0,55W/m²K pri dizajnovom svetlíku so zaobleným sklom a trojitým zasklením, po 0,75 W/m²K pri dizajnovom svetlíku s plochým sklom a dvojitým zasklením.

Pre viac informácií o novej generácii svetlíkov VELUX navštívte https://www.velux.sk/odbornici/architekti-a-projektanti/nove-dizajnove-svetliky.

*Priepustnosť denného svetla v porovnaní so svetlíkmi CVP/CFP 6060

Súvisiace články:

Presvetlenie bungalovov s väzníkovým krovom
Automatická ventilácia a tienenie strešných okien od spoločnosti Velux
Unikátny svetlík Velux s bezrámovým zaobleným zasklením
Inteligentné technológie na veľtrhu Coneco bodovali
Je potrebné zmeniť prístup k modernému stavebníctvu
Zdravší domov s Veluxom

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy VELUX

Tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Byty na prenájom nemusia byť kompromis. V Olomouci vzniká projekt s vysokým štandardom

Byty na prenájom nemusia byť kompromis. V Olomouci vzniká projekt s vysokým štandardom

Zverejnené 10.7. V Olomouci vzniká nájomné bývanie, ktoré svojou kvalitou prekračuje bežné očakávania spojené s týmto typom projektov. Projekt U Soľných mlynov predstavuje komplexne navrhnutý mestský blok, ktorý spája kvalitnú architektúru, premyslený urbanizmus,… ísť na článok

Premenlivá krása ornamentných skiel

Premenlivá krása ornamentných skiel

Zverejnené 11.7. Keď je číre sklo príliš odhaľujúce a plné materiály naopak zbytočne uzatvárajú priestor, prichádza k slovu ornamentné sklo. Ponúka svetlo bez priehľadnosti a súkromia bez tmy – presne tú rovnováhu, ktorú si súčasná architektúra vyžaduje. ísť na článok

Galéria na Milovskej huti: Pavel Kysilka vzkriesil majstrovský dom skla na Vysočine

Galéria na Milovskej huti: Pavel Kysilka vzkriesil majstrovský dom skla na Vysočine

Zverejnené 7.7. V osade Českej Milovej na Vysočine stála dlhé roky chátrajúce budova, ktorú poznal ekonóm Pavel Kysilka od detstva. Keď sa v roku 2006 objavila v dražbe, kúpil ju a pustil sa do jej záchrany. Dnes je zo sklomajstrovského domu verejne prístupná… ísť na článok

reklama