vyhľadávanie
Dnes je 3.4.

Viac okien znamená viac denného svetla a čerstvého vzduchu

Zverejnené: 19. 3. 2020

Dotáciu na výmenu starších strešných okien získa každý, kto o ňu požiada a riadne zdokladuje. Príspevok vo výške 40 eur si možno uplatniť až na desať strešných okien VELUX s trojsklom. Podmienkou je registrácia do 30. apríla 2020 na stránke výrobcu.

Dotácia na strešné okná má Slovákov motivovať k zvýšeniu kvality ich života v domoch, v ktorých žijú. Ak máte staršie strešné okná a zvažujete ich výmenu, nastal ten správny čas práve teraz. Príspevok vo výške 40 eur na každé vymenené strešné okno VELUX možno získať bez ohľadu na dôvod jeho výmeny. Spoločnosť VELUX odmení dotáciou v rovnakej výške 40 eur aj všetkých, ktorí sa rozhodnú rozšíriť si výhľad a doplniť strechu o ďalšie strešné okná. Na získanie dotácie sa stačí registrovať na stránke www.viacsvetla.sk od 16. marca najneskôr do 30. apríla 2020.

Nové strešné okná dokážu viac

Technický vývoj ide rýchlo dopredu a výrobky z minulého storočia sa s tými súčasnými už nemôžu porovnávať. Dotácia preto podporí každého, komu staršie strešné okná nevyhovujú svojou funkčnosťou alebo sa im nepáči ich zastaraný vzhľad.

Odborníci VELUX upozorňujú, že okrem výmeny okna je vhodné zvážiť doplnenie ďalších okien do strešného plášťa. Strešné okná privedú dnu až dvojnásobne viac denného svetla v porovnaní s fasádnymi. Dostatok denného svetla a výhľad opticky zväčšia každý priestor. Vytvárajú skvelý vizuálny dojem, zlepšujú náladu, znižujú pocit únavy a predlžujú deň. Ľudia môžu mať dostatok denného svetla, čerstvého vzduchu vo svojej domácnosti a zároveň sa nemusia obávať energetických únikov. Strešné okná s nízkoenergetickým trojsklom sa s obľubou používajú aj v budovách s vysokým stupňom náročnosti na energetickú efektívnosť.

VELUX pomôže s rýchlou výmenou

Výmena aj doplnenie strešného okna je zásah, ktorý šikovným montážnikom nebude trvať dlhšie ako pár hodín. VELUX tiež sľubuje pomoc so zabezpečením správnej montáže strešných okien.

Každý, kto chce požiadať o dotáciu na výmenu strešného okna sa musí registrovať na www.viacsvetla.sk od 16. marca najneskôr do 30. apríla. Zákaznícke centrum VELUX následne vybaví všetko potrebné a v spolupráci s certifikovanou montážnou firmou dohodne ďalší postup výmeny.

V konečnom kroku bude potrebné na získanie dotácie nahrať faktúry na každé strešné okno do systému na spomínanej stránke najneskôr do 30. júna. Po rýchlom overení VELUX zašle späť 40 € za každé strešné okno na účet zákazníka.

O skupine VELUX

Skupina VELUX už viac ako 75 rokov vytvára lepšie životné prostredie pre ľudí po celom svete. Cez strechu prináša do interiéru množstvo denného svetla a čerstvého vzduchu. Produktový program VELUX sa skladá zo širokej škály strešných okien a svetlíkov, ako aj z riešení pre ploché strechy. Skupina tiež dodáva mnoho druhov dekorácií, rolety a žalúzie, montážne doplnky a inteligentné výrobky na diaľkové ovládanie. Tieto produkty pomáhajú dosiahnuť zdravé a trvalo udržateľné vnútorné prostredie, a to nielen doma, ale aj v práci.

Pobočky VELUX pomáhajú ľuďom po celom svete. Spoločnosť VELUX má obchodné zastúpenie vo viac ako 40 krajinách a celosvetovo pre ňu pracuje približne 10 000 zamestnancov. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným.

Súvisiace články:

Mali by sme žiť viac v prepojení s prírodou - to je posolstvom novej celosvetovej kampane
Presvetlenie bungalovov s väzníkovým krovom
Automatická ventilácia a tienenie strešných okien od spoločnosti Velux
Je potrebné zmeniť prístup k modernému stavebníctvu
Zdravší domov s Veluxom

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Velux

Tématické odbory

reklama

Nové

Tehly HELUZ zvyšujú akustický komfort v bytoch aj kanceláriách

Tehly HELUZ zvyšujú akustický komfort v bytoch aj kanceláriách

Zverejnené 3.4. Spoločnosť HELUZ sa v posledných rokoch zameriava na zvýšenie komfortu bývania nielen z hľadiska tepelnoizolačných vlastností, ale aj v oblasti akustiky. Na trh uviedla hneď dva tehlové bloky – kompozitnú tehlu HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená a nosné… ísť na článok

WPC – WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade TERAFEST

WPC – WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade TERAFEST

Zverejnené 2.4. Česká spoločnosť WPC – Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného dreveného materiálu, ponúka terasové dosky v prémiovom rade TERAFEST. Dosky štandardných profilov s prirodzene pôsobiacimi povrchmi sú k dispozícii v… ísť na článok

Premena podkrovia historického domu v unikátny trojpodlažný loft

Premena podkrovia historického domu v unikátny trojpodlažný loft

Zverejnené 31.3. Takmer trojročná rekonštrukcia horných poschodí pamiatkovo chráneného objektu na pražskom Novom Meste viedla k vytvoreniu nevídaného bytového priestoru - loftu. Monolitické betónové schodisko podčiarkuje historický ráz objektu, ale zároveň vďaka… ísť na článok

reklama