Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

Bioklimatická otočná a naklápacia lamelová pergola ARTOSI v dokonalej súhre so screenovou roletou ALFA-ZIP

Zverejnené: 24. 3. 2022

Záhradná architektúra je v súčasnosti na vzostupe. Spoločnosť sa navracia k prírode, prejavuje veľký záujem o pobyt na čerstvom vzduchu a prispôsobuje k tomu aj svoje okolie. Predlžujúce sa horúce letá nás však nútia obstarať si k zeleni aj vhodné tienenie. Na ostrom slnku nevydrží totiž popíjať kávu ani milovník tepla. Hliníková pergola ARTOSI a screenová roleta ALFA-ZIP, to je dokonalé súzvuk moderného dizajnu a praktickosti. Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI aj látková roleta ALFA-ZIP sú rýdzo českými výrobkami prichádzajúcimi priamo z vývojového oddelenia spoločnosti ISOTRA.

Pergoly predstavujú v záhrade či na terase malú oázu pokoja, ktorú občas potrebuje každý z nás. Vytvárajú elegantné prostredie a maximálne pohodlie takmer po celý rok.

Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI, ktorá pochádza priamo z vývojového oddelenia spoločnosti ISOTRA. Hlavné časti tejto pergoly sa vyrábajú z hliníkových extrudovaných profilov. Spojovacie diely z pozinkovaného materiálu sú navyše ošetrené lakom proti korózii a všetky skrutky sú zhotovené z antikora.

Presne podľa Vašich predstáv

Pergola ARTOSI bola vyvinutá s dôrazom na presnosť, kvalitu spracovania a možnosti individuálnych úprav vďaka čomu sa Vám v mnohých ohľadoch prispôsobí.

Pergolu je možné namontovať k stene domu alebo nechať samostatne stojacu. Stojku pergoly je možné individuálne posunúť až o 1 m mimo rohu pergoly. Jednotlivé pergoly je možné k sebe spojiť, pričom v spoji potom zostáva iba jedna stojka.

Bioklimatická funkcia umožní ovládať klímu prostredníctvom nezávislých lamelových sekcii

Unikátnosťou pergoly ARTOSI je možnosť rozdelenia strechy na viac nezávislých sekcii, ktoré je možné ovládať samostatne. Môžete tak komfortne pomocou diaľkového ovládača regulovať prúdenie svetla, tepla aj vzduchu v ľubovoľnej časti pergoly podľa pozície slnečných lúčov počas celého dňa.

ARTOSI dosahuje najvyššiu triedu odolnosti proti vetru, avšak pre ešte väčší komfort aj súkromie sa dajú boky pergoly ľahko doplniť o screenové látkové rolety aj LED pásik s voľbou teplého alebo studeného odtieňa osvetlenia.

Bioklimatická pergola ARTOSI je vyrábaná s vysokou presnosťou, vďaka čomu je každá montáž jednoduchá a rýchla. Pergolu navyše môžete namontovať k stene domu alebo nechať ako samostatne stojacu. Stojku pergoly je možné individuálne posunúť až o 1 m mimo rohu pergoly. Jednotlivé pergoly je možné k sebe spriažiť, pričom v spoji potom zostáva iba jedna stojka.

Nielen vďaka tomu spoločnosť ISOTRA vyvinula vlastnú screenovú roletu ALFA-ZIP určenú, ako na zatienenie interiéru, tak priamo do pergoly ARTOSI. Box rolety ALFA-ZIP môže byť namontovaný na fasádu alebo do okenného otvoru pomocou montážnych držiakov, ktoré ladia s dizajnom boxu, pričom sa medzi nimi a boxom nevytvára žiadna medzera. Unikátnosťou screenovej rolety ALFA je práve jej použitie do pergol, kde sa dá ľahko nainštalovať pomocou špeciálneho montážneho profilu.

Bioklimatická pergola ARTOSI môže mať na šírku až 4,5 metra, výsuv až 7 metrov a výšku až 3 metre. Vďaka nedávnemu rozšíreniu výroby pergoly zo 4 na 4,5 metra bola vyvinutá screenová roleta ALFA PLUS – ZIP, ktorá ponúka oproti screenovej rolete ALFA možnosť väčšej šírky, a to až 4,8 m. Pergola aj roleta idú tak spolu ďalej ruka v ruke a po ich spoločnom obstaraní bude čas strávený na Vašej záhrade či terase ešte dlhší a komfortnejší.

Napíšte si o nezáväznú ponuku na mieru vašej záhrade či terase na www.artosi.sk

Súvisiace články:

Aké sú možnosti pri výbere okenného tienenia?
Screen - hravosť aj tieň
Pergola - moderná je samonosná a bioklimatická
Zatienenie zimnej záhrady a pergoly

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy ISOTRA
reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama