Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Vonkajšie rolety oceníte v každom počasí

Zverejnené: 9. 10. 2023

Vonkajšie rolety si získavajú svoje miesto v srdciach majiteľov domov vďaka multifunkčnosti. Čítajte ďalej a dozviete sa, v čom sú vonkajšie rolety prínosom v zime aj v lete a ako ich správne udržiavať.

Hlavné výhody vonkajších roliet

Vonkajšie rolety ponúkajú celý rad výhod, ktoré presahujú bežné požiadavky na ochranu pred slnkom. Od energetickej účinnosti cez zvýšenú bezpečnosť až po veľkú škálu dizajnových možností.

  • Energetická účinnosť. Vonkajšie rolety znižujú energetické náklady tým, že domov izolujú v zimných mesiacoch a v lete chránia pred slnkom.

  • Fungujú ako bariéra proti násilnému vniknutiu.
  • Moderný vzhľad. S rôznymi typmi a farbami lamiel môžu byť vonkajšie rolety estetickým doplnkom, ktorý dodržiava jednotný dizajn s ostatnými prvkami.
  • Kvalitná ochrana a odhlučnenie. Svojou konštrukciou a materiálom ponúkajú vonkajšie rolety ochranu pred nepriaznivým počasím a hlukom.

Vonkajšie rolety na mnoho rôznych spôsobov

Vonkajšie rolety sa môžu líšiť viacerými vlastnosťami. Nadokenné využijete v budovách s problémovým prístupom zvonku. Zaomietaciu verziu skryjete do fasády a predokenné rolety primontujete na akúkoľvek budovu dodatočne, bez akejkoľvek nutnosti stavebných prác. Poslednou možnosťou sú elegantné rolety do prekladov, ktoré sa zabudujú do špeciálneho nosného roletového prekladu HELUZ.

Vonkajšie rolety a ich údržba

Správna údržba vonkajších roliet je kľúčová pre ich dlhú životnosť. Najdôležitejšie je pravidelné odstraňovanie nečistôt z lamiel a vodiacich líšt. Na dosiahnutie optimálneho výsledku použite hadicu, vysokotlakový čistič či handru. To zaistí, že vonkajšie rolety budú bezproblémovo slúžiť dlhé roky.

Súvisiace články:

Screenové rolety v pergolách
Minirol - príjemný chládok aj dostatok denného svetla
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie
Predokenná roleta a jej využitie
Sieťky proti hmyzu

Autor: kolektív autorov 1)redakčne upravené
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama